Kilpailukalenteri syksy 2023 ja kevät 2024

Muutokset mahdollisia

Kausi 2023-2024   (muutokset aikatauluihin mahdollisia)
ErikoiskilpailuAjankohtaOlosuhde

Tampereen Keilahalli Oy:n 60v. juhlakilpailu

I-osa 19.6.-29.7.

II-osa 31.7.-27.8.

Juhlakilpailu

osa2

Tulokset 1.0sio

Tulokset 2.Osio

Tulokset finaali

Finaaliin 1. osiosta:
3x3 tuloksella 8 parasta
4x3 tuloksella Järvinen Seppo & Irri Jouni
5x3 tuloksella Korhonen Martti & Lehtoranta Kari

2. osiosta:
3x3 Nevalainen Jukka, Koivuranta Erkki, Broms Atte, Laurila Olavi, Keituri Petri, Helminen Jouni, Partinen Risto, Kivioja Lauri
4x3 Kallionpää Pasi, Pakila Heikki
5x3 Tuominen Pekka, Puumala Henrik

3x3+3x3 yhteistuloksella
Korpi Valtteri 3766, Majamäki Terhi 3737, 
Rajala Pentti 3710, Majamäki Hannu 3659

TKK:n Syksyn Erikoinen28.8.-24.9.Syksyn Erikoinen

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin tuloslistan 15 parhaan ulkopuolelta
Paras nainen: Huhmarkangas Riia
Paras veteraani: Laurila Olavi
Paras BCD: Salonen Leevi
RKM erikoiskilpailu25.9.-22.10.Syyskisa

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin tuloslistan 15 parhaan ulkopuolelta:
BCD-luokkalaisista: Nieminen Marko, Pakila Heikki, Laurila Olavi
Veteraaneista: Jyrä Erkki, Majamäki Hannu, Kalliojärvi Ari
Tuplan taonnat23.10.-26.11.Taonnat

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin tuloslistan 12 parhaan ulkopuolelta:
BCD: Järvinen Seppo, Saarni Lauri
Vet: Nevalainen Jukka, Irri Jouni
Nainen: Huhmarkangas Riia
Nuori: Kivioja Lauri
BCD-EK: Nieminen Eino, Erkkilä Jarmo
Liittomylly N: Majamäki Terhi

Tampereen

mestaruuskilpailut

27.11.-10.12.OlosuhdeMiehet
Naiset
Veteraanit
Junnut/nuoret

Senior Open




10 päivän pallokisa

11.12 - 31.12

21.12 - 31.12

Olosuhde

Tulokset
Finaalin tulokset





























 

Tulokset


TKK:n Tammiturnaus1.1.-28.1.Olosuhde

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin  15 parhaan ulkopuolelta:
Naisten erästä: Laukkanen Pinja, Pohjonen Sirjo
2x6 srj vet: Kuokkanen Tapio, Rytkönen Timo
2x6 srj BCD: Irri Jouni, Jyrä Erkki
Kotineliöturnaus29.1.-25.2.OlosuhdeTulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin 15 parhaan ulkopuolelta:

Kallionpää Pasi, Hautamäki Rauno
Reiman Jarmo, Nieminen Ossi

VET: Koivuranta Erkki, Lahti J-P

Cherryn Sakurakisa

Punakeilakisa

26.2.-24.3.Olosuhde

Tulokset

Finaalin tulokset


Seiskat Holipom-peli25.3-26.5.OlosuhdeTulokset

Finaaliin 18 parasta ja näiden jälkeen 

4 BCD luokan keilaajaa:

Lintunen Kari; Järvinen Seppo; Korkiamäki Petra ja Pimiä Heikki

Lisäksi kaksi veteraanikeilaajaa:

Siltanen Esa ja Koivuranta Erkki






SM-kilpailut ilmoitus12.4.-12.5.OlosuhdeAlkukilpailun tulokset
A-SM finaalit18.5-19.5


B-SM finaalit25.5.


Kesäkisa 2024

Kesäkisa ABCD

27.5. - 24.8.Olosuhde

 

 

 

Viikkokilpailut 2023-2024

Naisten liittomylly 4.11.2023

Kaupin avoimet 6.12.2023

Tampereen Keilailuliiton mestaruuskilpailut 2023

Tarkistakaa omalta tai seuranne osalta oikeat tulokset. Tulokset haettu SKL:n rekisteristä samoin tasoitukset.

Ilmoittakaa Hannulle jos on virheitä Kiitos!