Kilpailukalenteri syksy 2023 ja kevät 2024

Muutokset mahdollisia

Kausi 2023-2024   (muutokset aikatauluihin mahdollisia)
ErikoiskilpailuAjankohtaOlosuhde

Tampereen Keilahalli Oy:n 60v. juhlakilpailu

I-osa 19.6.-29.7.

II-osa 31.7.-27.8.

Juhlakilpailu

osa2

Tulokset 1.0sio

Tulokset 2.Osio

Tulokset finaali

Finaaliin 1. osiosta:
3x3 tuloksella 8 parasta
4x3 tuloksella Järvinen Seppo & Irri Jouni
5x3 tuloksella Korhonen Martti & Lehtoranta Kari

2. osiosta:
3x3 Nevalainen Jukka, Koivuranta Erkki, Broms Atte, Laurila Olavi, Keituri Petri, Helminen Jouni, Partinen Risto, Kivioja Lauri
4x3 Kallionpää Pasi, Pakila Heikki
5x3 Tuominen Pekka, Puumala Henrik

3x3+3x3 yhteistuloksella
Korpi Valtteri 3766, Majamäki Terhi 3737, 
Rajala Pentti 3710, Majamäki Hannu 3659

TKK:n Syksyn Erikoinen28.8.-24.9.Syksyn Erikoinen

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin tuloslistan 15 parhaan ulkopuolelta
Paras nainen: Huhmarkangas Riia
Paras veteraani: Laurila Olavi
Paras BCD: Salonen Leevi
RKM erikoiskilpailu25.9.-22.10.Syyskisa

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin tuloslistan 15 parhaan ulkopuolelta:
BCD-luokkalaisista: Nieminen Marko, Pakila Heikki, Laurila Olavi
Veteraaneista: Jyrä Erkki, Majamäki Hannu, Kalliojärvi Ari
Tuplan taonnat23.10.-26.11.Taonnat

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin tuloslistan 12 parhaan ulkopuolelta:
BCD: Järvinen Seppo, Saarni Lauri
Vet: Nevalainen Jukka, Irri Jouni
Nainen: Huhmarkangas Riia
Nuori: Kivioja Lauri
BCD-EK: Nieminen Eino, Erkkilä Jarmo
Liittomylly N: Majamäki Terhi

Tampereen

mestaruuskilpailut

27.11.-10.12.OlosuhdeMiehet
Naiset
Veteraanit
Junnut/nuoret

Senior Open

10 päivän pallokisa

11.12 - 31.12

21.12 - 31.12

Olosuhde

Tulokset
Finaalin tulokset


















Tulokset


TKK:n Tammiturnaus1.1.-28.1.Olosuhde

Tulokset

Finaalin tulokset

Finaaliin  15 parhaan ulkopuolelta:
Naisten erästä: Laukkanen Pinja, Pohjonen Sirjo
2x6 srj vet: Kuokkanen Tapio, Rytkönen Timo
2x6 srj BCD: Irri Jouni, Jyrä Erkki
Kotineliöturnaus29.1.-25.2.OlosuhdeTulokset

Cherryn Sakurakisa

Punakeilakisa

26.2.-24.3.OlosuhdeTulokset
Seiskat erikoiskilpailu25.3-21.4.







SM-kilpailut ilmoitus12.4.-12.5.


A-SM finaalit18.5-19.5


B-SM finaalit25.5.



Viikkokilpailut 2023-2024

Naisten liittomylly 4.11.2023

Kaupin avoimet 6.12.2023

Tampereen Keilailuliiton mestaruuskilpailut 2023

Tarkistakaa omalta tai seuranne osalta oikeat tulokset. Tulokset haettu SKL:n rekisteristä samoin tasoitukset.

Ilmoittakaa Hannulle jos on virheitä Kiitos!


Erikoiskilpailut 2022 - 2023 (muutokset mahdollisia)

KilpailuAikaOlosuhdeFinalistitTulokset
TaKL Syyskisa I22.8.-11.9.2022TaKL syyskisa 1Finalistit

Tulokset

Finaalin tulokset

TaKL Syyskisa II12.9.-30.9.2022TAKL syyskisa 2

Finalistit


Tulokset

Finaalin tulokset

RKM turnaus3.10.-30.10.2022Rkm SyyskisaFinalistit

Tulokset

Finaalin tulokset

Tuplan Taonnat31.10-27.11.2022Tuplan Taonnat

Tulokset

Finaalin tulokset

Tampereen mestaruuskilpailut

Finaalit alkavat ennakkotiedoista

poiketen lauantaina 17.12.

klo. 11.00

28.11.-11.12.2022

Finaalit viikko 50

finaalit alkavat lauantaina

17.12.klo 11.00

Tampereen Mest.

Finaalin tulokset

Miehet yli 195


Miehet alle 195


Naiset


Veteraanit

Yleinen 2x6
Veteraanit 2x6

joukkueet 4x6

JMC Senior Open12.12. - 31.12.2022Olosuhde

Tulokset

Finaalin tulokset

TKK-turnaus 20232.1.-29.1.2023TKK olosuhdeFinalistit

Tulokset

Finaalin tulokset

Veijareiden Kotineliöturnaus30.1.-26.2.2023Kotineliö

15 parasta(kohdasta tulokset)

ja

BCD-luokkalaiset: Valtteri Korpi, Esa Berg, Niko Huhmarkangas, Ossi Öisti

Veteraanit: Timo Rytkönen, Tapio Kuokkanen

Tulokset


Finaalin tulokset

Cherryn Sakurakisa    

Punakeilakisa

27.2.-26.3.2023Cherryn Sakurakisa16 parasta (kohdasta tulokset)
Naisten erän paras: Hellsten Helvi
2*6 sarjan tuloksella:
Paras B luokkalainen - Siltanen Esa
Paras CD-luokkalainen - Lahti Susanna
Paras veteraani - Laurila Olavi
Paras nainen - Huhmarkangas Riia

Tulokset

2*6 sarjaa tulokset

Finaalitulokset

Seiskojen 40v juhlakisa27.3.-7.5.2023Seiskat 40v.

BCD luokat 2*6sarjaa tulokset


Tulokset

Finaalin tulokset

Kaupin Kesäkisa8.5. - 18.6.2023KesäkisaFinaaliin
Pulkkinen Joonas BCD
Nieminen Lasse BCD
Kivioja Roosa N
Nieminen Eino vet
Kallio Kaisa N
Pakila Heikki vet

Tulokset

Finaalin tulokset








V